Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Сандуляк Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Сандуляк Т. В. 
Опыт целенаправленной антибиотикотерапии перинатальных инфекций / Т. В. Сандуляк, М. Р. Чирва, А. А. Литкевич // Клинич. антибиотикотерапия. - 2003. - № 4. - С. 13-18. - Библиогр.: 23 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16788 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Сандуляк Т. В. 
Состояние здоровья новорожденных от матерей с пиелонефритом / Т. В. Сандуляк, А. Я. Бердиков // Здоровье женщины. - 2011. - № 5. - С. 114-118. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Изучено состояние здоровья плода-новорожденного при пиелонефрите с острым и латентным течением у беременных в условиях современной организации пре- и перинатальной помощи. Уточнены факторы риска неблагоприятного влияния патологии матери на развитие эмбриона-плода и новорожденного и дана оценка течения адаптации новорожденных. На основании воздействия выявленных факторов риска составлен фетопатогенный календарь и определены приоритеты первичной и вторичной профилактики дисплазии почек у плода и новорожденного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.54 + Р716.212.2 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сандуляк Т. В. 
Алгоритм і критерії оцінки стану здоров'я дітей раннього віку / Т. В. Сандуляк // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 6. - С. 35-39. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено ВООЗ складові поняття "здоров'я" адаптовані для потреб дітей раннього віку у вигляді компонент, які наповнили доказовими критеріями та алгоритмом оцінки індивідуального стану здоров'я. Фізичне здоров'я визначають: гестаційний, календарний і постконцептуальний вік немовляти; фізичний і психомоторний розвиток; морфологічні та функціональні відхилення; імунобіологічна реактивність і резистентність. Душевне - стан зорового, слухового, тактильного та інших аналізаторів і відсутність дії на них стресу. Духовне (ментальне) здоров'я формують рівень IQ, мислення, пам'ять і характеристики крику, як маркера домовленнєвого розвитку. До соціальної складової увійшли соціально-економічний статус сім'ї, безпечне екологічне середовище, гарантована якість питної води, продуктів харчування, медичної допомоги та інші соціальні гарантії, що надаються матерям і дітям державою. За результатами оцінки складається матриця (образ) здоров'я кожної дитини для динамічного спостереження і клінічного аудиту якості медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.4 + Р128.91-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сандуляк Т. В. 
Критерії та алгоритм оцінки імунобіологічної реактивності новонароджених / Т. В. Сандуляк // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 101-107. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - розробити критерії та алгоритм оцінки імунобіологічної реактивності й резистентності новонародженої дитини - провідної компоненти оцінки стану здоров'я. Для проведення оцінки функціонального стану імунобіологічної реактивності в новонароджених, окрім вивчення імунної реактивності, використовувалися методи дослідження вегетативної реактивності за даними кардіоінтервапограми та обчислення вегетативного індексу за Вейном (1992). Імунна реактивність досліджувалася за оцінкою факторів ризику імунної недостатності і дисфункції імунної системи до та після народження дитини; клінічною оцінкою маркерів та ознак імунної недостатності і дисфункції імунної системи при першому огляді новонародженого неонатологом та/або педіатром після виписки. Дітям групи ризику імунної недостатності і дисфункції імунної системи і тим, що мали клінічні ознаки і маркери імунної недостатності і дисфункції імунної системи, проводилася оцінка гемограми та імунограми за методикою Новікова Д. К. з виявленням імунної недостатності і дисфункції імунної системи. Окремо вивчалися особливості вродженого імунітету та резистентності недоношених із гестаційним віком 32 тижні і 32 - 37 тижнів. Запропоновано критерії оцінки імунної реактивності: наявність факторів ризику та (або) клінічних ознак імунної недостатності та дисфункції імунної системи; характерні зміни в імунному статусі за гемограмою та імунограмою; відповідні імунохімічні та імуногенетичні зміни. Розроблений алгоритм оцінки імунної реактивності: перший рівень - оцінка факторів ризику імунної недостатності та дисфункції імунної системи; другий - огляд дитини з визначенням клінічних маркерів і синдромів імунної недостатності та дисфункції імунної системи; третій - обстеження гемограми з аналізом кількості лейкоцитів, нейтрофілів, моноцитів, еозинофілів і лімфоцитів крові, з розрахунком гематологічних індексів. Висновки: одержані результати індивідуального обстеження дитини з трьох рівнів надають змогу діагностувати наявність і ступінь компенсації імунної недостатності або дисфункції імунної системи. Четвертий рівень - обстеження імунного статусу: Т і В - лімфоцити, імуноглобуліни A, M, G, E, цитокіни, фракції комплементу тощо. За результатами обстеження чотирьох рівнів простежується орієнтовний "образ патології", дитину надалі консультує імунолог та визначає необхідні додаткові імунохімічні та імуногенетичні дослідження для встановлення діагнозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Клименко Т. М. 
Сучасні вимоги до формування професійної компетентності фахівців з неонатології в резидентурі / Т. М. Клименко, О. А. Сердцева, Т. В. Сандуляк, А. М. Закревський, О. Ю. Карапетян // Здоровье ребенка. - 2017. - 12, № 1. - С. 96-98. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено проблеми підготовки лікарів у галузі педіатрії, а саме неонатології, у зв'язку з реформуванням згідно з Законом України "Про вищу освіту", який набув чинності у 2014 р., з уведенням нової форми підготовки спеціалістів - резидентури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 р3 + Р11(4УКР) р31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сандуляк Т. В. 
Предикція і превенція шкідливого впливу середовища на ембріогенез, розвиток плода та новонародженого : навч.-метод. посіб. для самост. роботи слухачів / Т. В. Сандуляк; Харківська медична академія післядипломної освіти. - Харків : ХМАПО, 2020. - 163 c. - Бібліогр.: с. 159-162 - укp.

Увагу приділено одній із актуальних проблем перинатології, неонатології та педіатрії - предикції та превенції вродженої спадкової та мультифакторіальної патології. Оцінено стан здоров'я плода-новонародженого групи ризику із вродженою патологією для обрання їм ресурсу надання медичної та соціальної допомоги, створення маршрутів катамнестичного спостереження, необхідних умов абілітації і реабілітації в перші роки життя. Досліджено ризики виникнення й ознаки вродженої патології, стан індивідуального здоров'я плода-новонародженого, попередження у них невідкладних станів. Розглянуто процес набуття фахових компетентностей для забезпечення якості медичної допомоги новонародженим і дітям раннього віку зі спадковою патологією та вродженими аномаліями розвитку. Охарактеризовано недостатньо знайомі неонатологам новітні методи аналізу несприятливого впливу середовища на гамети, ембріон, плод і новонародженого, прогнозування та виявлення у них вродженої успадкованої та мультфакторіальної дезонтогенетичної патології. Розглянуто особливості внутрішньоутробного розвитку та сучасні уявлення про можливе ураження гамет, органів і систем ембріону плода і дитини та алгоритми пренатального дослідження вагітних групи ризику формування у потомства вродженої патології та наводено рекомендовані МОЗ України для клінічної практики методи преконцепційної профілактики вроджених вад і аномалій розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 я73 + Р733.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сандуляк Т. В. 
Вроджені внутрішньоутробні та неонатальні інфекції : навч.-метод. посіб. для самост. роботи слухачів / Т. В. Сандуляк; Харківська медична академія післядипломної освіти. - Харків : Половінченко О. В., 2021. - 94 c. - Бібліогр.: с. 82-86, 92-93 - укp.

Присвячено одній з актуальних проблем перинатології, неонатології та педіатрії - найбільш розповсюдженим вродженим внутрішньоутробним та неонатальним інфекціям для своєчасної етіологічної їх діагностики та обрання їм ресурсу надання медичної та соціальної допомоги, створення маршрутів катамнестичного спостереження, умов абілітації і реабілітації передчасно народжених і немовлят з вродженою та перинатальною патологією. Кейс навчально-методичних матеріалів до посібника містить основний текст, перелік обов'язкової літератури, сучасні настанови та протоколи для самостійного опрацювання, описання техніки проведення діагностичних процедур і алгоритми діагностики, лікування та попередження внутрішньоутробних і неонатальних інфекцій, у тому числі зумовлених наданням медичної допомоги новонародженим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 я73 + Р733.51 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського